Systemy jednego klucza


Systemy jednego klucza "Master Key" istnieją na polskim rynku juz od kilku lat, lecz wiedza o nich jest nadal niewielka. Obserwując długie opracowania na ten temat, przedstawiane m. in. przez inne firmy z naszej branży, mamy wrażenie, ze wpływa to negatywnie na możliwość zrozumienia zasadniczej idei, jaka kryje sie za tym terminem, która jest w istocie bardzo prosta.

System jednego klucza, choć nazwa ta jest nieco myląca, polega na zastosowaniu w danej instytucji, firmie czy domu zestawu wkładek bębenkowych i/lub zamków wierzchnich (tzw. "łucznik") i/ lub kłódek, które można otwierać za pomocą określonych kluczy. Aby łatwiej zrozumieć ta kwestie posłużymy się tabelką:

Z tabelki wynika, ze istnieje jeden klucz główny, który ma możliwość otwierania wszystkich zamków w danym systemie - klucz ten należy w tym przypadku do szefa firmy. Oprócz tego klucza, w systemie każdy zamek, poza jednym (wejście), posiada swój indywidualny klucz, który otwiera tylko ten zamek. Ostatni rodzaj klucza to klucz grupowy, który otwiera określoną część zamków w danym systemie (w naszym przykładzie - ochrona).

W tym momencie wystarczy juz tylko dodać, ze możliwości dostosowania systemu do potrzeb są nieograniczone:

Systemy Master Key nie wiążą się z żadnym konkretnym produktem - istnieje możliwość zbudowania systemu w oparciu o wiele rożnych rozwiązań rozmaitych producentów. Decyzja o stworzeniu systemu w oparciu o dany produkt zawsze wiąże sie z doradzeniem z naszej strony konkretnego wyrobu. Dzięki temu, każdy może znaleźć rozwiązanie, które mu odpowiada - nie tylko jakościowo, ale tez pod względem kosztów. Systemy "Master Key" mogą być oparte zarówno na wkładkach o najwyższej odporności na włamanie, w tym na wkładkach o kluczach bardzo "nietypowych", jak i na dużo prostszych produktach, bardziej przystępnych cenowo.

Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów systemów jednego klucza:

Serdecznie zapraszamy do nas w celu uzyskania dodatkowych szczegółowych informacji – zawsze chętnie udzielimy wszelkich wyjaśnień i pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania.